نوشته شده است مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست

نوشته شده است: مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست روزنامه مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روسای قوا حرف‌شان را با صراحت و در جلسات شخصی بیان کنند / مطهری

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از بیانات اخیر روحانی و آملی‌لاریجانی در پاسخ به یکدیگر گفت که بهتر است روسای قوا حرف‌های خود را با صراحت و ادبیات فاخر و

روسای قوا حرف‌شان را با صراحت و در جلسات شخصی بیان کنند / مطهری

مطهری: روسای قوا حرف ارزش را با صراحت و در جلسات شخصی بیان کنند

عبارات مهم : قوه قضاییه

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از بیانات اخیر روحانی و آملی لاریجانی در پاسخ به یکدیگر گفت که بهتر است روسای قوا حرف های خود را با صراحت و ادبیات فاخر و حتی المقدور در جلسات شخصی بیان کنند.

علی مطهری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به بیانات اخیر مدیر جمهور و مدیر قوه قضاییه راجع به واکنش‌ها و بیانات یکدیگر گفت: من اعتقاد دارم ادبیات هر دو بزرگوار ادبیات خوبی نبود و در شأن روسای قوا نیست. آقای مدیر جمهور با گوشه و کنایه انتقاد خود را بیان می کند در حالی که ایشان مدیر قوه مجریه است و اختیارات زیادی دارد. شخص اول اجرایی و شخص دوم کشور باید از موضع قدرت صحبت کند. اگر انتقادی به قوه قضاییه دارد باید به صراحت آن را بگوید که این کار شما خلاف قانون اساسی است و من که مطابق اصل ۱۱۳ مسوول اجرای قانون اساسی هستم به شما تذکر می دهم.

روسای قوا حرف‌شان را با صراحت و در جلسات شخصی بیان کنند / مطهری

وی تصریح کرد: ادبیات مدیر جمهور نباید کنایه آمیز و احیانا همراه با استهزاء باشد. شاید این ادبیات از یک دانشجو و یا خبرنگاری که قدرتی ندارد پذیرفته باشد ولی از مدیر جمهور کشور که آرای زیادی اعتبار اوست و اختیارات زیاد قانونی دارد، پذیرفته نیست. بنابراین اگر مدیر جمهور انتقادی دارد باید صریح و با ذکر مصادیق بیان کند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس ادامه داد: از طرف دیگر ادبیات مدیر قوه قضاییه هم مناسب نبود. این نحوه صحبت که چهار سال همه کارها را رها کرده و دور برجام سینه زده اید، اولا واقعیت ندارد و منصفانه نیست و ثانیا لحن خوبی ندارد و توام با استهزاء هست. به هر حال این گفت وگوی رسانه ای که ادبیات آن در ارزش روسای دو قوه نیست، ممکن است باعث ناامیدی و دلسردی مردم شود.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از بیانات اخیر روحانی و آملی‌لاریجانی در پاسخ به یکدیگر گفت که بهتر است روسای قوا حرف‌های خود را با صراحت و ادبیات فاخر و

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی در آخر خاطرنشان کرد: بهتر است روسای قوا این حرف های خود را در جلساتی که با هم دارند بیان کنند و اگر موثر نبود و مورد نیاز بود آشکارا بیان شود، حرفشان را با صراحت و ذکر مصداق و بدون طعنه بیان کنند تا موجب ناراحتی مردم نشود.

واژه های کلیدی: قوه قضاییه | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs