نوشته شده است مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست

نوشته شده است: مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست روزنامه مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری سینمای کشور عزیزمان ایران پول‌پرست شده است است / محمود پاک نیت

بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: با کارگردانی که احساس می کند همه چیز بلد است در حالی که هیچ نمی داند و حاضر نیست جهت کار خرج کند کار کرده ام و واقعا اعصابم

سینمای کشور عزیزمان ایران پول‌پرست شده است است / محمود پاک نیت

محمود پاک نیت: سینمای کشور عزیزمان ایران پول پرست شده است است

عبارات مهم : بازیگر

بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: با کارگردانی که احساس می کند همه چیز بلد است در حالی که هیچ نمی داند و حاضر نیست جهت کار خرج کند کار کرده ام و واقعا اعصابم بهم ریخت.

محمود پاک نیت بازیگر تئاتر،سینما و تلویزیون در گفت و گو با میزان، راجع به فعالیت های خود در عرصه هنر گفت: بازی در سریال “شبکه” به کارگردانی احمد معظمی و ابوالفضل صفری را به آخر رساندم ولی فیلمبرداری اثر ادامه دارد.

وی افزود: “باغ بی روزنه” نام فصل اول سریال “شبکه” هست، دانیال حکیمی بازیگر نقش مهم این اثر است که نقش کارشناس امنیتی را ایفا می کند. “شبکه” بر اساس اتفاقات برگرفته از پرونده های واقعی با محوریت امنیت نرم و آسیب های اجتماعی در ۱۵ قسمت آماده پخش خواهد شد.

این بازیگر به ناراحتی که در طول دوران بازیگری برایش اتفاق افتاد اشاره و اظهار کرد: با کارگردانی که احساس می کند همه چیز بلد است در حالی که هیچ نمی داند و حاضر نیست جهت کار خرج کند کار کرده ام و واقعا اعصابم بهم ریخت.

پاک نیت راجع به تهیه کنندگان و نقششان در تولید یک اثر توضیح داد: در حال حاضر تهیه کنندگان متوجه شدند که جهت بهتر شدن هر کاری باید هزینه کرد و کارگردانی گزینش کرد که کار را بلد باشد و خیالش راحت باشد که اثر خوب از آب در می آید و مخاطب از آن استقبال می کند.

وی با اشاره به بعد گرفتن نقش پیشنهاد شده است به بازیگران به وسیله تهیه کننده یا کارگردان افزود: کارگردان و تهیه کنند’گانی وجود دارند که نقش را از بازیگر بعد از دادن به او می گیرند. هنگامی که نخستین سکانس با حضور بازیگر ضبط می شود جهت تهیه کننده هزینه دارد مگر این که بازیگر بگوید من جلوی دوربین نمی آیم یا تهیه کننده احساس کند استفاده از این بازیگر به زیانش هست، این گونه می شود که بازیگر دیگری گزینش می کند که این مسئله کم دیده می شود. هنگامی که یک بازیگر در یک سکانس بازی کرد نمی تواند بگوید نمی آیم حتی اگر نتواند تعامل با عوامل داشته باشد.

بازیگر “یوسف پیامبر” به دستمزدهای اوج در بین بازیگران اشاره و بیان کرد: بازیگرانی که می گویند ستاره سینما هستیم یا ستاره یک اثر هستیم آن قدر از نظر مالی جهت تهیه کننده سودآوری دارند که هزینه سنگین خرج کنند.متاسفانه تهیه کنندگان به دنبال پرسشها مالی و بازگشت سرمایه خود هستند بنابراین کسانی را گزینش و برایشان پول خرج می کنند که بازده داشته باشند و اصلا به هنر توجهی ندارند.

پاک نیت کاسبان شهرت و اهمیت دهندگان به کیفیت را در برابر هم خواند و افزود: بعضی به دنبال شهرت و بعضی به دنبال ساختن فرهنگ در جامعه و کیفیت کار هستند. کسی که به دنبال کیفیت اثر است به دنبال شهرت و پول نیست، کسانی نیز در این میان تنها هدفشان شهرت است و از نظر هنری قصد و تصمیمی جهت زیاد کردن در هنر خود ندارند و چیزی از نظر قشنگی به مردم نشان نمی دهند.

وی خاطرنشان کرد: بی کیفیتی و پول پرستی این روزها شدیدتر شده است هست. نمی دانم تا چه زمانی این اوضاع ادامه خواهد داشت و چه اتفاق خواهد افتاد به خاص که قابل آینده نگری هم نیست، مگر این که کسانی مثل تهیه کننده و کارگردان در راس امور تولید، به کیفیت کار خود اهمیت دهند، در این صورت بازار پول پرستی و شهرت جمع خواهد شد.

سینمای کشور عزیزمان ایران پول‌پرست شده است است / محمود پاک نیت

واژه های کلیدی: بازیگر | بازیگری | بازیگران | کارگردان | کارگردانی | تهیه کننده | محمود پاک نیت | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs