نوشته شده است مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست

نوشته شده است: مشاهده خراسان رضوی صفحه نخست روزنامه مشهدمقدس خراسان رضوی

گت بلاگز بازار خودرو دام بزرگ کلاه‎برداران در بازار داغ ماشین

این روزها در بازار ماشین هر شرکتی جهت فروش و سود زیاد به شگردهای مختلفی دست می زند که متأسفانه مردم هم گمراه شده است و در دام این شرکت ها می افتند تا شاید خودرو

دام بزرگ کلاه‎برداران در بازار داغ ماشین

دام بزرگ کلاه‎برداران در بازار داغ خودرو

عبارات مهم : بازار

این روزها در بازار ماشین هر شرکتی جهت فروش و سود زیاد به شگردهای مختلفی دست می زند که متأسفانه مردم هم گمراه شده است و در دام این شرکت ها می افتند تا شاید خودروی ارزان تری نسبت با بازار بخرند.

به گزارش تسنیم، در طول چند ماه اخیر بازار خرید و فروش ماشین داغ شده است و هرکس با شگردهای متفاوت در صدد فروش ماشین جهت کسب سود زیاد هست. در این شرایط تعدادی از شرکت ها هم با اعلام قیمت های ارزان و تحویل ماشین در طول 30 روز وجه زیادی را از مردم دریافت می کنند ولی در وقت تحویل خبری از ماشین نیست.

این گونه کارها در بازار ماشین در حالی هر روز به طروق متفاوت انجام می شود که شرکت حمایت اعلام کرده” شرایط فروش و پیش فروش ماشین صرفاً به وسیله شرکت مهم تولید کننده ماشین مشخص می شود، براین اساس کلیه خریداران ماشین های مذکور از عقد قرارداد خرید ماشین با شرکت های متفرقه که اقدام به تبلیغات فروش این نوع خودروها نموده و در قالب خرید های با مدت وقت بیش از 30 روز مبادرت به دریافت کل مبلغ قیمت ماشین از مصرف کننده می کنند اجتناب نمایند”.

دام بزرگ کلاه‎برداران در بازار داغ ماشین

همچنین شرکت حمایت تأکید کرده که” فروش ماشین به وسیله نمایندگی های رسمی خودروسازان تحت عنوان کاردکس صرفاً با قیمت مصوب و رسمی شرکتهای عرضه کننده مجاز خواهد بود، لذا اخذ مبالغ بیش از قیمت رسمی به وسیله نمایندگیها تخلف بوده و توانایی پیگیری خواهد داشت”.

با وجود تمام این اطلاعیه ها بعضی شرکت ها بی توجه به حقوق مصرف کننده و در نبود نظارت ها همچنان روال خود را ادامه داده و با تبلیغات متنوع و اعلام تحویل ماشین آنهم با قیمت ارزان تلاش در جذب مشتری دارند. به عنوان نمونه در طول این چند ماه اخیر عدم تحویل ماشین از سوی شرکت «ع» ماشین باعث شده است تا خریداران شکایت زیادی از این شرکت داشته باشند.

این روزها در بازار ماشین هر شرکتی جهت فروش و سود زیاد به شگردهای مختلفی دست می زند که متأسفانه مردم هم گمراه شده است و در دام این شرکت ها می افتند تا شاید خودرو

یکی از خریداران ماشین از این شرکت در گفت و گو با خبرنگار تسنیم گفته است: آخرهای اسفندماه سال گذشته جهت خرید یک تویوتا رافور مدل 2018 به نمایندگی شرکت «ع» ماشین مراجعه کردند و آنها با ارائه توضیحات جالب من را ترغیب به خرید این ماشین آنهم با قیمت 274 میلیون تومان کردند این در حالی است که در آن مقطع قیمت این ماشین در بازار 340 میلیون تومان بود و من 100 میلیون تومان پیش پرداخت به شرکت واریز کردم.

وی با بیان اینکه در قراراد منعقد شد بود 60 روز بعد تنظیم قرارداد ماشین را تحویل می گیرم، افزود: در حال حاضر بیش از 3 ماه از پیش پرداخت من به این شرکت می گذرد ولی هنوز هیچ خبری از تحویل ماشین نیست حتی جهت دریافت پیش پرداخت به شرکت مراجعه کردم آنها گفتند باید 2درصد از مبالغ شما کسر و بعد از 3 ماه به حسابتون واریز می کنیم.

این خریدار با گلایه از اینکه آیا باید به جای 100 میلیون تومان از شرکت 98 میلیون تومان دریافت کنم، گفت: در وقت قرارداد قول های مختلفی مبنی بر پرداخت سود به ما مطرح می کنند ولی در وقت تحویل ماشین در کنار بدقولی حتی پول مشتریان را هم نمی دهند. امروز خودرویی که من خریده بودم در بازار 450 میلیون تومان شده است و به طور حتم شرکت حاضر به تحویل آن با قیمت 274 میلیون تومان نیست.

دام بزرگ کلاه‎برداران در بازار داغ ماشین

وی اضافه کرد: قرارداد آنها بسیار حرفه ای تنظیم شده است به نحوی که در هر شرایطی فقط به نفع خودشان است و هیچ تعهدی جهت تحویل و فروش ماشین در آن قید نشده است.

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | میلیون | دریافت | قرارداد | 100 میلیون | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs